Logo Constructii
Logo Optionale

Facultatea de Constructii

Contact

Facultatea de Constructii
Str. C-tin Daicoviciu nr. 15, 400020 Cluj-Napoca, Romania
Decanat - Sala 470
Telefon: 0264 401250, tel/fax: 0264 594967
Mail : secretariat.constructii@staff.utcluj.ro
Secretariat - Sala 471
Telefon: 0264 401250
Secretariat Studenţi -> Telefoane

Centre de Cercetare

Laboratorul Central al Facultăţii de Construcţii
Director Laborator Central: Dr.Ing. Ofelia CORBU
Tel./ Fax.: 0040 264 401 504 // 0743 799 788
E-mail: Ofelia.Corbu@staff.utcluj.ro

 

Laboratorul Central al Facultăţii de Construcţii este autorizat de gradul I pentru toate domeniile de activitate ale laboratorului. În urma determinărilor realizate, poate emite „rapoarte de încercare”, care atestă calitatea materialului şi/sau produsului supus încercării.


Domeniile de activitate în cadrul Laboratorului Central sunt urmǎtoarele profile de încercari:

  1. BETON, BETON ARMAT ŞI BETON PRECOMPRIMAT
    Adresa: Str. Gh. Baritiu Nr. 25, Sala 127
    Coordonator / Şef profil: Prof. dr. ing. Cornelia Mǎgureanu
    Tel. 0040 264 401 514;
    E-mail: Cornelia.Magureanu@bmt.utcluj.ro

  2. VERIFICARI NEDISTRUCTIVE A COMPORTĂRII ÎN EXPLOATARE A CONSTRUCŢIILOR ARMĂTURI DE REZISTENŢĂ
    Adresa: Str. G. Bariiu Nr. 25, Sala 137
    Coordonator / Şef profil VNCEC:
    Şef lucr. drd. ing. Bogdan Hegheş
    Tel. 0040 264 401 559;
    E-mail: Bogdan.Heghes@bmt.utcluj.ro

    Coordonator / Şef profil AR: Prof. dr. ing. Cristina Câmpian
    Tel. 0040 264 401 540;
    E-mail: Cristina.Campian@bmt.utcluj.ro
     
  3. MATERIALE DE CONSTRUCŢII
    Adresa: Str. G. Bariţiu nr. 25, Sala 118, 166
    Coordonator / Şef profil: Prof.dr.ing. Daniela Manea
    Tel. 0040 264 401 548
    E-mail: Daniela.Manea@cif.utcluj.ro
     
  4. DRUMURI
    Adresa: Str. Observatorului Nr. 72, Sala 12
    Coordonator:
    Tel. 0040 264 401 835
    E-mail:
     
  5. GEOTEHNICĂ ŞI TEREN DE FUNDARE
    Adresa: Str. G. Bariţiu Nr. 25, Sala 136
    Coordonator: Prof. dr. ing. Florian ROMAN
    Tel. 0744 608 897  
    Şef profil: Şef  lucrǎri dr. ing. Vasile Fǎrcaş
    E-mail: Vasile.Farcas@yahoo.com
     
  6. ACŢIUNI ÎN CONSTRUCŢII ŞI STRUCTURI
    Adresa: Str. C. Daicoviciu Nr. 15, Sala 14
    Coordonator: Şef lucrări drd. ing. Mihai Nedelcu
    Tel. 0723 717 990
    E-mail: Mihai.Nedelcu@mecon.utcluj.ro
Ne puteti urmari si pe: utcn facebook utcn titter