Logo Constructii

Secretariat - Sala 471
Telefon: 0264 401250
Secretariat Studenţi -> Telefoane

Testul de limba engleza pentru candidatii admisi la Inginerie civila care doresc sa urmeze specializarea Costructii civile, industriale si agricole (in limba engleza)

Studenţii admişi în anul I care doresc să urmeze cursurile cu predare în limba engleză, vor susține un test de limbă.
- Testul va avea loc vineri, 29.09.2017, ora 13.30 la sediul facultăţii (str. G.Baritiu nr. 25) în sala AII.

- Candidații vor avea asupra lor buletinul sau cartea de identitate precum şi chitanţa doveditoare de achitare a taxei pentru test (20 lei); plata taxei se face la biroul de taxe al institutului (str. Daicoviciu nr. 15) tot pâna vineri, 29 septembrie.

- Toti candidatii care au depus la secretariatul facultatii certificate de competență lingvistică recunoscute internațional (Cambridge, IELTS, LCCI s.a.) au primit avizul ADMIS din partea Departamentului de Limbi moderne și comunicare.

- Testul este organizat de către Departamentul de Limbi moderne din universitate și vizează verificarea capacităţii de înţelegere și abilitatea de scriere corectă a unui text precum şi acurateţea exprimării (testul este numai scris).

Prezentăm mai jos un model de test:

Ne puteti urmari si pe: utcn facebook utcn titter