Logo Constructii
cngf.srgf

Facultatea de Constructii

Testul de limba engleza pentru candidatii admisi la Inginerie civila care doresc sa urmeze specializarea Costructii civile, industriale si agricole (in limba engleza)

Studenţii admişi în anul I care doresc să urmeze cursurile cu predare în limba engleză, vor susține un test de limbă.
- Testul va avea loc vineri, 29.09.2017, ora 13.30 la sediul facultăţii (str. G.Baritiu nr. 25) în sala AII.

- Candidații vor avea asupra lor buletinul sau cartea de identitate precum şi chitanţa doveditoare de achitare a taxei pentru test (20 lei); plata taxei se face la biroul de taxe al institutului (str. Daicoviciu nr. 15) tot pâna vineri, 29 septembrie.

- Toti candidatii care au depus la secretariatul facultatii certificate de competență lingvistică recunoscute internațional (Cambridge, IELTS, LCCI s.a.) au primit avizul ADMIS din partea Departamentului de Limbi moderne și comunicare.

- Testul este organizat de către Departamentul de Limbi moderne din universitate și vizează verificarea capacităţii de înţelegere și abilitatea de scriere corectă a unui text precum şi acurateţea exprimării (testul este numai scris).

Prezentăm mai jos un model de test:

Ne puteti urmari si pe: utcn facebook utcn titter