Logo Constructii

Telefon: 0264 401250
Secretariat Studenţi -> Telefoane

Conferința Studențească - CONSTRUIM ÎMPREUNĂ 26-27 aprilie 2017

Facultatea de Construcții din cadrul Universității Tehnice din Cluj-Napoca (UTCN), împreună cu Asociația Studenților Constructori din Universitatea Tehnică (ASCUT), organizează în perioada 26-27 aprilie 2017, Conferința Studențească „Construim Împreună”. Evenimentul se va desfăşura sub forma unei mese rotunde şi va reuni specialiști din mediul economic, cadre didactice, studenți și absolvenți. Temele de discuţie abordate vor viza probleme cu care se confruntă studenții în timpul studiilor, probleme ce privesc inserţia absolvenților Facultății de Construcții pe piaţa muncii, precum şi probleme cu care se confrunta angajatorii în recrutarea tinerilor ingineri. Scopul acestei manifestări este identificarea acelor pârghii de adaptare la cerinţele mediului economic, precum şi a unor modalităţi prin care absolvenţii să fie integraţi ca viitori ingineri bine pregătiţi în câmpul muncii.

Ne puteti urmari si pe: utcn facebook utcn titter