Primirea membrilor echipei “SDC-UTCN 2022”

📣 Despre performanța de excepție a echipei “SDC-UTCN 2022”, campioană mondială la cea de a XIX-a ediție a concursului internațional de inginerie seismică “2022 Undergraduate Seismic Design Competition”

Astăzi (5 iulie 2022), la Decanatul Facultății de Construcții din cadrul UTCN au fost primiți cu mare dragoste “eroii” ultimelor zile: membrii echipei “SDC-UTCN 2022”, care în data de 1 iulie 2022 a câștigat locul întâi la cea de a XIX-a ediție a concursului internațional de inginerie seismică “2022 Undergraduate Seismic Design Competition”, care s-a desfășurat în Salt Lake City (Utah - SUA), în perioada 27 iunie 2022 – 1 iulie 2022.

Au fost momente frumoase, încărcate de emoția revederii și de bucuria împărtășită a marelui succes.

Cele mai sincere și calde felicitări tuturor membrilor echipei “SDC-UTCN 2022”: Ș. l. dr. ing. Ovidiu PRODAN, Ș. l. dr. ing. Bianca MARTON, Ș. l. dr. arh. Paul MOLDOVAN, ing. Gabriela PETRUȚ, ing. Andreea MANEA, ing. Teodora COCARI, alături de studenții Larisa POPA, Andrei MUREȘAN, Sabina NIȚULESCU (de la Facultatea de Arhitectură și Urbanism) și Irina STOIAN, Bianca GLIGA, Daniel GIURGIU, Ioana POPESCU, Mădălin CAZACU, Tudor LOMICOVSCHI și Attila SZASZ (de la Facultatea de Construcții)!

Vă mulțumim, dragilor, pentru că ne-ați adus atât de multă mândrie și atât de multă bucurie în suflete!

Vă iubim, nespus!