Anunț Angajare - Inginer energetic pentru clădiri, Cluj-Napoca

Inginer energetic pentru clădiri

Oraș de lucru: Cluj-Napoca
Tipul job-ului Full Time
Nivel carieră Entry-Level (< 2 Ani), Mid-Level (2-5 Ani)
Studii Absolvent
Departamente Inginerie
Limbă străină: Engleză
Industrii: Energetică
Permis coducere: B

Candidatul Ideal

Cum ne-ar plăcea să fii în calitate de nou coleg al nostru:
  • Să fii inginer în construcții sau instalații în construcții;
  • Să ai minimum 1 an experiență în domeniul eficienței energetice în clădiri;
  • Sa cunoști elemente de construcții civile, de arhitectură și de instalații termice (HVAC) și electrice pentru clădiri;
  • Să cunoști/ să fii dispus să înveți soluții de producere locală de energie și eficiență energetică aplicabile în clădiri, pe care să le propui și să le cuantifici;
  • Să cunoști limba engleză cel puțin la nivel mediu;
  • Să fii dispus la deplasări ocazionale (20% activitate în deplasări, 80% muncă de birou);
  • Autorizația de Auditor Energetic pentru Clădiri te va avantaja.

Descrierea jobului

Care vor fi principalele tale responsabilități:
  • Vei colecta datele necesare din teren și documentațiile existente pentru elaborarea rapoartelor de audit energetic pentru clădiri;
  • Vei realiza descrieri tehnice pentru construcții civile, de arhitectură și instalații termice (HVAC) și electrice;
  • Îți vei actualiza cunoștințele privind legislația în domeniul eficienței energetice în clădiri și o vei aplica în proiectele specifice;
  • Vei întocmi / învăța să întocmești analize energetice pentru consumurile din clădiri;
  • Vei calcula / învăța să calculezi consumuri specifice de energie în clădiri pe categorii de consumatori.

Astfel, vei BENEFICIA de:
  • O dezvoltare profesională continuă, cu posibilitatea de a avansa în carieră;
  • Soluții tehnice de ultimă generație şi cursuri de instruire;
  • Un pachet de beneficii non-financiare pe lângă cele financiare;
  • O echipă deschisă și un mediu de lucru plăcut.

Te așteptăm în echipă!

Descrierea companiei

Misiunea Servelect este aceea de a oferi servicii si solutii de eficienta energetica pentru a sprijini industria si cladirile comerciale din Romania si, in mod indirect, familiile celor care lucreaza in cadrul acestora. Cum ajungem la eficienta energetica? Prin identificarea oportunitatilor durabile de reducere a costurilor energetice operationale, prin finantarea implementarii solutiilor necesare si recuperarea investitiei din economiile generate de catre proiecte.

Ne caracterizeaza pasiunea pentru ceea ce facem, sustinuta de competentele si rezultatele detinute;

Respectam dreptul fiecarui membru al organizatiei noastre la bunastare fizica, emotionala, mentala si spirituala;

Dovedim curaj in dezvoltare, prin asumarea performantei energetice la Beneficiari;

Oferim solutii durabile, prin implicarea cu responsabilitate in proiectele in care ne angajam.

Pentru contact:

Go back