Fondul de Inovare și Experiment Cluj - FIX Cluj

Dragi studenți,
În data de 5 octombrie s-a lansat prima ediție a Fondului de Inovare și Experiment Cluj - FIX Cluj. Acesta este un program destinat susținerii ideilor de inovare și antreprenoriat ale tinerilor, conturat în urma unui proces de co-design, realizat cu reprezentanți ai ecosistemului local de inovare, la care membrii din clusterul nostru și-au adus aportul.
FIX Cluj este un program al Clusterului de Educație, cluster în care Universitatea Tehnică din Cluj Napoca este membru fondator.
Programul vine în ajutorul tinerilor prin granturi de până la 50.000 de euro în trei etape pentru a experimenta, testa și dezvolta ideile lor inovatoare. Programul se adresează tinerilor cu vârsta cuprinsă între 16 și 26 de ani, care locuiesc, lucrează sau studiază în Cluj-Napoca.
Înscrierile în program pot fi depuse până în data de 15 noiembrie 2021.
Mai multe detalii, calendarul proiectului, precum și informații despre formularul de aplicare puteți afla luni, 01.11.2021, de la ora 14:00 folosind link-ul de mai jos: