Propuneri burse - an univ. 2023/2024

Procesului-verbal privind analiza, evaluarea şi atribuirea burselor- afisat in 11.12.2023

Contestațiile se depun în termen de 3 zile lucrătoare, la Secretariatul facultății.

Burse sociale LICENTA

Burse sociale MASTER

Dosare burse sociale respinse

Burse ajutor social LICENTA

Burse ajutor social MASTER

IMPORTANT - Extras din Regulament privind acordarea burselor pentru studenţi – ciclurile de studii licenţă şi masterat, forma de învăţământ cu frecvenţă

Articolul 18
Studenţii care urmează simultan sau succesiv două programe de studii în instituţii de învăţământ superior de stat pot beneficia de burse de la bugetul de stat numai de la una dintre instituţii.
Studenţii care urmează un al doilea program de studiu în cadrul UTCN (simultan sau succesiv) pot beneficia de burse cu condiţia ca numărul total al semestrelor în care beneficiază de bursă să nu depăşească numărul semestrelor prevăzut ca durată normală de şcolarizare la programul de studiu de la care urmează să beneficieze de bursă.

Articolul 19
(1) Pentru a se evita acordarea a două sau mai multe burse studentului care urmează simultan sau succesiv două sau mai multe programe de studiu în instituţii de învăţământ superior de stat, atribuirea se realizează la programul de studiu urmat în instituţia de învăţământ superior pentru care optează studentul, de regulă cel pentru care studentul are depusă diploma de Bacalaureat în original, pe bază de cerere. După atribuirea bursei studentul va aduce în termen de 3 zile lucrătoare o adeverinţă eliberată de cealaltă facultate, care să ateste că nu este bursier la facultatea (instituţia de învăţământ superior) respectivă.

HCF 11 din 03.11.2023   comisie de acordare burse si contestatii burse

HCF 13 din 03.11.2023 -criterii suplimentare de acordare a burselor